БЕРЕЗА СУМУЄ І ПЛАЧЕ

 
 

БЕРЕЗА СУМУЄ І ПЛАЧЕ
 

Смачний березовий сік! Та ще коли одразу з-під берези візьмеш банячок чи яку іншу посудинку з чистою прохолодною водою. А вона солодко пахне живою деревиною, глибінню землі.


Интернет реклама УБС

 
Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС  

Береш і п'єш з насолодою, повільно, аби не зронити бодай краплинку. П'єш, ніби вбираєш у серце весну.
Смачний березовий сік і, кажуть, цілющий.
Блукаємо між дерев, збираємо ожини. На пагорбку— береза стоїть. Біла-біла серед золотих сосон. Стоїть самітня і ніби зажурена. Листя на ній ріденьке і якесь воно не таке, як в інших беріз липневої пори,— темно-зелене та густе. Ні. У цієї воно — бліденьке, жовтаве. Кожну галузку, мов жилочку, видно крізь нього. Хворіє береза? Мабуть, так...
Підходимо ближче. Очі мої блукають високо-високо між березового гілля. «Що з тобою трапи-лось?»--- подумки запитую березу.
— Ой тату!—скрикує донька.— Глянь, глянь, що не?
І не договорила. В голосі біль і тривога. Кидаюся поглядом униз... Леле!.. Від самісінької землі і десь на метр чи півтора вище із стовбура берези стирчать металеві трубки, гнуті з жерсті, іржаві жолобки, висять пацьорки з клоччя, і просто так зяють просвердлені дірки і надрубини, зроблені сокирою чи ножем. Хто чим міг довбав берізку. Живого місця немає на стовбурі.
Обійшов я березу і зрозумів... Тут вона чи не єдина. Принаймні, в цьому квадраті.
Поруч дорога в'ється, стежки схрестилися. Тож ранньої весни — хто не йде, не їде, то й заверне до берези соку скуштувати. І карбує її живе тіло чим попадеться. Ріжуть, свердлять, забивають трубки, жолобки припасовують, аби краще сік вибрати... А вибравши, так і лишають ті рани, ні чопиком їх не затуливши, ні глиною не замастивши. От і виходить, що всі-то життєдайні потоки у дерева перетято.
Боляче стає за людину, за її жорстокість і байдужість.
Докірливо дивиться береза жовтими рідкими листочками. Дивиться, сумує і ніби аж плаче.
...Смачний  березовий  сік і, кажуть, цілющий.

 

 

огнеупорные материалы в металлургии

 

Басня – краткий рассказ, чаще всего в стихах, главным образом сатирического характера. Басня – жанр иносказательный, поэтому за рассказом о вымышленных персонажах (чаще всего о зверях) скрываются нравственные и общественные проблемы.Обновлен 10 сен 2014. Создан 03 дек 2013 

Сайт знакомств лавпланет