ЗУСТРІЧ

 
 

ЗУСТРІЧ
 

Очам не віримо.
Заховались між дерев за кущем горішини. По-ворухнутися боїмось.
Метрів за десять від нас під молодими гіллястими липами лисичка сидить—уважна, непорушна.


Интернет реклама УБС

 
Интернет реклама УБС

Интернет реклама УБС  

Вушка нагострила, писочок підвела вгору, і лише хвіст, вогнисто-рудий та пухнастий, ледь помітно ворушиться на самісінькому кінчику. Куди ж це лисичка-сестричка зорить? Що загледіла десь у небі чи на вершинах лип?..
Придивляємось і собі. Та ніби ніде нічого не видно.
Кого ж все-таки чатує лисичка-сестричка?
Марно вона сидіти не буде, а спочивати тут небезпечно, стежка неподалік. Та й ніхто не спочиває у такій напрузі. Тут щось не те...
Нараз я все зрозумів!
На сухій гіллячці, метрів за два над головою лисиці, застрявши в плетиві галуззя, вовтузиться чимале пташеня. Воно, мабуть, щойно випало з гніздечка. Зачепилося розпростертими крильцями і висить. Лисичка жде, коли ж воно звалиться, те немічне маленя. А воно безпорадно сіпається і ось-ось упаде. І тоді ми, доки не сталося біди, вихоплюємося із-за куща.
— А держи, держи її!— гукаємо.
Лисичку ніби вітром змело. Відразу ж з місця стрибнула рудою блискавкою в гущину дерев і зникла. Ми з донькою підійшли до сухої гілки. Я дістав пташеня. Голопузе, ледь-ледь покрите пушком, воно кволо борсалося на долоні.
— А чиє воно, татку?— допитується донька.
— Горличчине, здається... Десь тут має бути гніздечко.
Ходимо під липами, зазираємо вгору, між гіллям нишпоримо...
Де ж гніздечко?
Ген, де розгалужуються рогачиками густі віти, неподалік стовбура, тоненького хворостиннячка настелено жмутик. Я сховав пташенятко за пазуху і вибрався на липу. Поклав мале до гніздечка, в якому зіщулено сидів його братик чи сестричка.
Десь наді мною тривожно сплеснула крилами горлиця.

 

 

новости металлургии 2010;Системы документооборота

 


Басня – краткий рассказ, чаще всего в стихах, главным образом сатирического характера. Басня – жанр иносказательный, поэтому за рассказом о вымышленных персонажах (чаще всего о зверях) скрываются нравственные и общественные проблемы.Обновлен 05 окт 2014. Создан 03 дек 2013 

Сайт знакомств лавпланет